SPORADICKÉ USEBRÁNÍ

DESTINACE
Ne často se stává, aby ráj zůstával tak dobře utajen, dokonce i před samotnými jachtaři. Sporady, oproti větrným Kykládům, zůstávají tak trochu stranou zájmu. A to je dobře. Soustroví je známé obrovským množstvím opuštěných zátok. Krom domovské charterové mariny, zde není jediná marina! Jako místo pro nás!
Celá krása začíná už samotným přistáním na Skiathosu, které se pyšní titulem jedné z nejšílenějších přistávacích drah na světě. Letadla se takřka dotýkají stěžňů tamní mariny, tady lze vidět letící letadla opravdu, opravdu zblízka.
Podmínky na jachting jsou absolutně ideální, slabé meltemi a krátké vzdálenosti mezi ostrovy, malé vlny. Klidný prosluněný jachting vždy však s ideálním větrem.
Díky své severnější poloze leželi Sporády vždy tak trochu stranou velkých antické historie, je zde málo archeologických památek. A to nám vůbec nevadí, ba naopak. Hlavní devizou je příroda, která je na mnoha místech chráněna rezervacemi. Vyskytuje se zde i extrémně vzácný druh ohroženého tuleně středomořského, tak snad budeme mít štěstí!
Krásy zdejších ostrovů lákají i Hollywood, natáčel se zde například i muzikál skupiny Abba Mamma Mia! Jsou zde i vyhlášené šnorcholovací spoty, které lze nalézt zbytky údajného potopeného města. Prý je to velké žúžo!
A celé to bude velké žúžo. Až si říkám, proč jsme se nepluli už někdy dříve….
INFORMACE
•  13. 7. – 20. 7. 2024
•  7 nocí na lodi
•  cena 21 900 Kč
Jak ušetřit
OBTÍŽNOST
0
Platební podmínky
Cena obsahuje
Cena neobsahuje
200 – 300
NÁMOŘNÍCH MIL
6
OSTROVŮ
7
DNÍ NA LODI
1
NOCI V HOTELU
ITINERÁŘ
13. 7. 2024 ∼ sobota
•  přílet z Vídně ráno přímým letem (možno už v pátek, dle preferencí)
•  nalodění a vyplutí
13. 7. 2024 ∼ sobota až 20. 7. 2024 ∼ sobota
• ostrovy Skopelos, Alónissos, Skyros a mnoho dalších…
20. 7. 2024 ∼ sobota až 21. 7. 2024 ∼ neděle
•  odjezd zpět do České republiky
KAM POPLUJEME
„JEgejský ráj pro jachtaře, kteří nepotřebují mariny a dunivé disco v přístavech. Desítky opuštěných zátok a panenská příroda.“
Poplachtěte s námi načerpat sporádický klid!