VIKINGSKÉ FAEROFRVNĚNÍ VOL. 3

DESTINACE
Vikingové, velryby, vodopády, divoké větry, vysoké útesy, drsná atmosféra severu a ostrovy, které jsou pro svou až nezemskou krásu považovány za jedny z nejkrásnějších na světě.
Poplachtěte s námi přímo do vikingské duše severu, na Faerské ostrovy!
Faerské ostrovy jsou skupinou 18 ostrovů, které leží přesně na půl cesty mezi Norskem a Islandem, či chcete-li na půl cesty mezi severním Skotskem a Islandem. Souostroví je celosvětově vyhlášené svou nezaměnitelnou drsnou krásou srovnatelnou snad jen s nedalekým Islandem.
Některé ostrovy dosahují skoro kilometrové výšky, pohled z jejich vrcholů či z útesů se zapisuje nesmazatelně do paměti každého návštěvníka. Právě díky kopcovitému terénu jsou ostrovy skvělou lokalitou pro výlety po planinách, po kterých dupe více než 70 000 ovcí, tedy více než samotných obyvatel Faer. Faeřané jsou lidé neobyčejně milí, komunikativní a hrdí na svou vikingskou historii.
Za jeden týden obeplujeme celé Faerské ostrovy, vyšlapeme na nejkrásnější vyhlídková místa ostrovů a podíváme se ke slavnému vodopádu Mulafossur. Nenecháme si ani ujít návštěvu rybářských osad a hlavního města Torshavnu.
INFORMACE
•  17. 5. – 25. 5. 2019
•  7 nocí na lodi
•  cena 31 400 Kč
Jak ušetřit
OBTÍŽNOST
0
Platební podmínky
Cena obsahuje
Cena neobsahuje
180
NÁMOŘNÍCH MIL
12
OSTROVŮ
7
DNÍ NA LODI
3
VÝŠLAPY
ITINERÁŘ
17. 5. 2019 ∼ pátek
•  přílet do Sorvaguru
•  transfer do Torshavnu, prohlídka města
18. 5. 2019 ∼ sobota
•  vyplouváme z Torshavnu
18. 5. 2019 ∼ sobota až 24. 5. 2019 ∼ pátek
  obeplutí celých Faerských ostrovů
24. 5. 2019 ∼ pátek
•  večer návrat do Torshavnu
25. 5. 2019 ∼ sobota
•  návrat do Prahy (fakultativně možné zůstat do neděle)
KAM POPLUJEME
Faerské ostrovy jsou nejexotičtější jachtařskou oblastí Evropy nabízející oceánský jachting s celou řadou specifik, jako jsou silné oceánské proudy kolem ostrovů či nárazové padající větry. Obeplutí Faerských ostrovů má na svém kontě opravdu málokterý jachtař. V This is blue jsme hrdí, že se tam chystáme už potřetí.
Máte odvahu nahlédnout do své vikingské duše?